08/05/2019 |  23:02 ⇒ 23:13 | Аутор: РТРС

Тотенхем потопио Ајакс у посљедњој секунди за финале ЛШ!

Фудбалери Тотенхема пласирали су се у финале Лиге шампиона послије спектакуларног преокрета у Амстердаму са 3:2.

Тотенхем ће у финалу Лиге шампиона 1. јуна у Мадриду играти са Ливерпулом који је у сриједу елиминисао Барселону импресивном побједом од 4:0, надокнадивши дефицит од чак три гола из Каталоније.

Ајакс на својој "Јохан Кројф Арени" није успио да одбрани минималну предност из Лондона (1:0) стечену поготком Донија ван де Бека.

Спурси су побиједили Ајакс 3:2, голом Лукаса Муре у посљедњој секунди надокнаде времена.

"Копљаници" су били једном ногом у Мадриду послијe првих 45 минута, јер су головима Матијса де Лихта и Хакима Зијеха водили 2:0 и имали укупно три гола предности.

Међутим, Лукас Мура је постао апсолутни херој Спурса у другом полувремену, прво у року од 204 секунде поравнава резултат, а потом у посљедњој секунди надокнаде полувремена комплетира хет-трик за пут у Мадрид.