27/05/2019 |  17:57 | Аутор: РТРС

Астон Вила се вратила у Премијер лигу!

Фудбалери Астон Виле изборили су на Вемблију повратак у Премијер лигу.

Оно што им је измаколо прошле године у дуелу са Фуламом, играчи Астон Виле спровели су у дјело ове године у дуелу са Дерби Каунтијем побједом 2:1.

Сјајн меч одиграла су два тима, вриједан сваке паре стотина милиона фунти колико побједа доноси.

У финишу првог полувремена Вила је голом Ел Газија крунисала теренску инисијативу и храбру игру у првом дијелу.

До другог гола Астон Вила дошла је захваљујући грешци голмана Руса, а стријелац је био Мекгин, иако се можда може разговарати да ли је Мекгин направио фаул над голманом.

Девет минута прике краја, утакмица је добила нову адреналинску инијекцију у виду гола Дербија. Мрежу Виле затресао је Мариоти.

Ипак, није Лампардов тим могао ни до продужетка иако је имала сјајну прилику на истеку надокнаде времена и Астон Вилу ћемо сљедеће године гледати у елитном такмичењу.

Извор: Спорт Клуб