06/06/2019 |  22:42 | Аутор: Б92

Пораз одбојкашица Србије

Женска одбојкашка репрезентација Србије изгубила је у Кортрајку од Белгије са 3-0 у сетовима у трећој утакмици трећег викенда Лиге нација.

Одојкашице Белгије славиле су побједу против фаворизованог противника - по сетовима резултатом 25:21, 25:21 и 25:14 послије сат и 53 минута игре.

У прва два сета Белгијанке су биле боље, а Србија је успјела да дође до 21 у оба наврата.

У трећем дијелу игре српским одбојкашицама десио се потпуни колапс, па су успјеле да освоје свега 14 поена.

Најефикаснија у селекцији Србије била је Ана Бјелица са 11 поена, док је осам уписала Маја Алексић.

Селекцију Белгије предводила је Брит Херботса са 24 поена, док је 13 постигла Селин ван Гестел.

Србија и Белгија налазе се на диоби осмог мјеста Лиге нација са по пет побједа и четири пораза.