20/06/2019 |  09:04 | Аутор: РТРС

Меси спријечио нови пораз Аргентине (ВИДЕО)

Фудбалери Аргентине и Парагваја подијелили су бодове у 2. колу Копа Америке одигравши неријешено 1:1 те су тако продужили неизвјесност око пласмана у наредну фазу.
Лионел Меси (Фото: hypebeast.com) -
Лионел Меси (Фото: hypebeast.com)

Аргентинци су опет лоше одиграли након пораза од Колумбије у првом колу, док су Парагвајци дјеловали као пуно боља екипа.

Такву игру крунисали су у 37. минуту када је Ричард Санчез погодио доњи угао гола Аргентине за 1:0, што је био и резултат првог полувремена.

Лионел Меси је изједначио у 57. минуту поготком из пенала након што је лопта прије тога у шеснаестерцу погодила Ивана Пириса у руку те послије консултација с ВАР собом.

Парагвај је само пет минута касније имао шансу да Аргентинцима нанесе нови пораз, а је голман Франко Армани одбранио ударац Дерлиса Гонзалеза из пенала и тако спасио Аргентину веће бламаже.

Аргентина након два одиграна кола има само један бод и налази се на четвртом мјесту групе Б. Парагвају је ово други бод који је тренутно довољан за друго мјесто иза лидера Колумбије, која има максималних шест бодова.