07/07/2019 |  19:46 ⇒ 22:27 | Аутор: СРНА

Бронза за кошаркашице Србије (ВИДЕО)

Кошаркашице Србије освојиле су бронзану медаљу на Европском првенству у Београду убједљивом побједом над Великом Британијом резултатом 81:55.
Кошаркашице Србије (Фото: @KSSrbije) - Фото: Тwitter
Кошаркашице Србије (Фото: @KSSrbije)Фото: Тwitter

Кошаркашице Србије од почетка утакмице у Штарк арени играле су сигурно, дозволивши Британкама да им се равноправније супротставе само у другој четвртини.

Средином треће четвртине кошаркашице Србије оствариле су и 20 кошева разлике, а потом постепено повећале ту предност и, без великих напора, чврстом игром у одбрани и ефикасним нападима привеле утакмицу крају.

Кошаркашице Шпаније освојиле су злато пошто су у финалу убједљиво побиједиле Француску са 86:66.

Кошаркашице Србије су побједом над Шведском у четвртфиналу осигурале пласман на Олимпијске игре у Токију.