 
  
          12/07/2019 |  12:29 | Аутор: СРНА
          
		  Епископ Сергије: Вјера да буде чиста и искрена
За вјеру је битан квалитет - да је чиста, искрена, да чини добро и да воли ближњег свога, поручио је данас Његово преосвештенство епископ бихаћко-петровачки Сергије.
        - Није битно колико нас има, него је битан квалитет наше вјере, да буде чиста и искрена, вјера љубави, која чини добро и воли Бога непрестано и ближњег свога - рекао је владика Сергије, који је предводио свето евхаристијско сабрање поводом Петровдана - славе Саборног храма у Босанском Петровцу.
Епископ је у бесједи нагласио да најприје треба тражити Царство небеско, а остале овоземаљске потребе и здравље Бог ће дати.
Владика Сергије је рекао да су Свети апостоли Петар и Павле на самом рађању Цркве били њени највећи проповједници и мисионари, саопштено је на сајту Епархије бихаћко-петровачке.
Након што су благословљени славски колач и славско жито, за све окупљене је у просторијама Епархије припремљена славска трпеза љубави.
