21/07/2019 |  10:07 ⇒ 10:21 | Аутор: Б92

"Кенгури" шокирали Црногорце

Ватерполисти Аустралије избацили су Црну Гору са Свјетског првенства.

Аустралијанци су "ишчупали" побједу против Црногораца послије бољег извођења петераца, након 9:9 у реглуарном дијелу игре за коначних 13:11.

"Кенгури" ће се у четвртфиналу састати са Мађарском, што чини први познати пар у најбољих осам Свјетског првенства.

Црногорци су почело лоше у одбрани и у нападу и послије прве четвртине имали два гола заостатка.

Они су ипак успјели да надокнаде минус и да у посљедњу дионицу уђу са голом предности, али се и он "истопио". Предност Аустралијанцима донео је Кејс на четири минута до краја, али је изједначујући погодак био дјело Радовића.

До краја утакмице није било голова, па се отишло у петерце.

Аустралијанци су казнили лоше извођење пенала противника и поготцима Деверлија и Таунзенда дошли до изузетно битне побједе.

У осталим мечевима осмине финала састају се Шпанија – Јапан (против Србије), Јужна Африка – Њемачка (против Хрватске) и САД – Грчка (против Италије).