17/09/2019 |  23:13 ⇒ 23:13 | Аутор: РТРС

ЛШ: Голеада у Салцбургу, Ливерпул поражен у Напуљу! (ФОТО)

Фудбалери Салцбурга су остварили тријумф над Генком, док је Наполи побиједио Ливерпул у првим мечевима Групе Е нове сезоне Лиге шампиона.

Аустријски тим је на феноменалан начин започео учешће у елитном друштву и славио је резултатом 6:2.

Питање побједника је практично рјешено већ у првом полувремену, у ком је домаћи тим постигао пет голова, а примио само један.

Бриљантну партију је за Салцбург приказао Ерлинг Браут Халанд, који је тресао мреже противника у другом, 34. и 45. минуту.

У 36. минуту је гол постигао и Хи-Чан Хванг, а стријелац за Генк је у 40. минуту био Џон Лукуми.

До краја полувремена је и Доминик Шобошај успио да матира чувара мреже белгијске екипе и тиме потврди тријумф свог клуба.

Наду Генку да може да дође до нешто пристојнијег пораза пружио је Мбвана Самата у 52. минуту, али је тачку на све ставио Андреас Улмер у 66. минуту.

Тим Салцбурга је чак 13 пута шутирао у оквир гола противника, иако је Генк имао више времена лопту у посједу (55:45).

Бранилац титуле шампиона Европе је поражен са 2:0 у Напуљу и доживио је први неуспјех у сезони.

Италијански клуб је тек у 82. минуту успио да пробије одбрану Ливерпула и да преко Дриса Мертенса, из једанаестерца поведе, а побједу домаће екипе је у надокнади времена потврдио Фернандо Љоренте.

У 7. минуту је Хирвинг Лозано постигао гол за Наполи, али је он поништен због офсајда, а у 21. је велику шансу за Ливерпул пропустио Садио Мане.

Послије неколико пропуштених прилика на обје стране Ендру Робертсон је у 81. минуту направио прекршај у шеснаестерцу за најстрожу казну, а њу је реализовао Мертенс.

Дефинитиван пораз Ливерпула на старту нове сезоне у Лиги шампиона је потврдио Љоренте.

Барса избјегла пораз на "Вестфалену", Лајпциг бољи од Бенфике

Фудбалери Борусије Дортмунд и Барселоне ремизирали су на "Вестфалену", у оквиру првог кола групе Ф Лиге шампиона.

Иако се можда највише очекивало да на овој утакмици буде много голова, догодило се управо супротно.

Барселона је имала нешто већи посјед лопте, али је Дортмунд био конкретнији.

Дортмунд-Барселона (Фото:Christian Kaspar-Bartke/Bongarts/Getty Images)

Вицешампион Њемачке најближи је био голу у 57. минуту, када је Марку Ројсу пенал одбранио Марк Тер Штеген.

Недуго затим Борусија је запријетила још неколико пута, прво преко Јулијана Бранта, који је у 77. минуту уздрмао пречку, да би само минут касније поново Ројс пропустио велику шансу.

У посљедњим секундама утакмице, велику шансу имао је Лионел Меси на другој страни, али је његов шут био изблокиран.

На крају, мреже на Вестфалену остале су мирне.

У групи Г, фудбалери Лајпцига успјели су као гости да савладају Бенфику са 2:1.

Оба поготка за "бикове" постигао је Тимо Вернер. Прво је у 69. минуту лијепо шутирао са ивице шеснаестерца, да би предност дуплирао десет минута касније, на асистенцију Сабицера.

Пораз домаћих, ублажио је Харис Сеферовић шест минута прије краја меча.