14/10/2019 |  22:38 ⇒ 15/10/2019 | 07:49 | Аутор: РТРС

Побједа Србије против Литваније (ФОТО)

Фудбалска репрезентација Србије побиједила је Литванију на гостовању у Виљнусу са 2:1, у шестом колу Групе Б квалификација за Европско првенство 2020. године.

Оба гола за Србију постигао је Александар Митровић, уз асистенцију Адема Љајића - први у 49. минути, а други четири минута касније.

Митровић је тако дошао до 31. гола у дресу репрезентације, седмог у квалификацијама за ЕП и седмог на посљедња четири наступа за Србију.

Овај 25-годишњи нападач Фулама је на седам погодака од рекордера националног тима - Стјепана Бобека.

Једини гол за Литванију постигао је у 79. минути Домантас Казлаускас.

Украјина је водећа на табели у групи Б, са 19 бодова. Украјинци су вечерас обезбиједили пласман на ЕП, побиједивши европског шампиона Португал у Кијеву.

Други је Португал са 11, а трећа Србија са 10.

Португалци до краја имају двије утакмице против Литваније кући и у гостима са Луксембургом, и уколико остваре очекиване побједе, пласираће се на Еуро.

Србија се нада киксу Португалаца, а уз то мора да побједи у Београду Луксембург и Украјину.