22/10/2019 |  21:02 | Аутор: РТРС

ЛШ: Побједа Атлетика, реми Динама

У првим утакмицама 3. кола Лиге шампиона Атлетико Мадрид савладао је Бајер Леверкузен (1:0), док су Шахтјор и Динамо подијелили бодове, одигравши 2:2.
Атлетико Мадрид - Бајер Леверкузен (фото: twitter.com/atleti) -
Атлетико Мадрид - Бајер Леверкузен (фото: twitter.com/atleti)

"Јорганџије" су славиле поготком Морате у 60. минуту сусрета, и послије три утакмице у групи Г имају седам бодова, тренутно су први испред Јувентуса који има четири, али и утакмицу мање. Њеначки тим остао је на нули и изгубио је све шансе за пролаз даље.

У другом мечу У Украјини Шахтјор и загребачки Динамо ремизирали су 2:2. Домаћин је повео преко Конапљанке у 16. минуту, али шампион Хрватске је преокренуо ток меча у своју корист преко Олма у 25. минуту, те Оршића у 60. минуту, када је погодио из пенала. Ипак, бод Шахтјору донио је Додо у 75. минуту.

На табели Групе Ц и даље води манчестер сити са шест бодова из двије утакмице, Динамо и Шахтјор имају по четири из три меча, док је Аталанта без бодва.