06/11/2019 |  19:11 | Аутор: Б92

Лига Европе: Арсенал разочарао у Гимараешу

Фудбалери Арсенала ремизирали су на гостовању код португалске Виторије 1:1, у четвртом колу Групе Ф Лиге Европе.

"Тобждије" су опет разочарале игром, али су биле на корак од побједе у Гимараешу, четврте узастопне у такмичењу.

Након 80 минута мучења, Арсенал ипак стиже до вођства поготком Шкодрана Мустафија, на центаршут Николе Пепеа из слободнго ударца.

Услиједио је жесток притисак домаћина, у посљедњем минуту меча Лео Бонатини пропушта сјајну шансу која му се указала на десетак метара од гола Арсенала.

Међутим, притисак је ипак уродио плодом за Виторију. У првом минуту надокнаде времена Бруно Дуарте постиже фантастичан гол на асистенцију Рочине.

Он је акробатским скоком закуцао лопту са неколико метара у мрежу "тобџија", па је тако Виторија и четврти меч у низу против енглеских клубова остала непоражена.

Арсенал ће остати лидер групе и послије овог кола са 10 бодова, али је пропустио шансу да два кола прије краја потврди пласман у наредну фазу.

Виторија је против енглеског великана освојила први бод послије три узастопна пораза.

У другом мечу групе у четвртак се састају Стандард и Ајнтрахт, у вјероватно кључном мечу у борби за друго мјесто у групи.