09/11/2019 |  21:05 ⇒ 21:13 | Аутор: РТС

Рутинска побједа Партизана у Задру

Кошаркаши Партизана забиљежили су побједу у Задру 72:57 и стигли до четвртог тријумфа у АБА лиги. Црно-бијели се вратили на побједнички колосек послије пораза од Венеције у Еврокупу, Пејџ и Јарамаз најефикаснији.
Задар - Партизан (фото: Zadar/Zvonko Kucelin) -
Задар - Партизан (фото: Zadar/Zvonko Kucelin)

Као ријетко када, Партизан је у Задру рутински славио са 72:57 и забиљежио четврту побједу у регионалном такмичењу.

Послије изједначене прве четвртине, црно-бијели су у дргој дионици преломили резултат, највише захваљујући Маркусу Пејџу и фантастичном шуту за три поена.

Разлика је у другом полувремену ишла и до преко 20 поена, али је Задар до краја меча успео да избори коректан пораз.

Маркус Пејџ постигао је 14, а Огњен Јарамаз 13 поена у екипи Андрее Тринкијерија, док се на другој стани истакао Ален са 16 поена.

Партизан је тако "залијечио" пораз од Венеције у Евокупу и вратио се на побједнички колосјек.

Нардни меч у АБА лиги Партизан игра 17. новембра, када је на програму први "вјечити" дерби ове сезоне.

Црвена звезда – Игокеа (21.00)

Табела: ФМП 5-1, Партизан 4-2, Будућност, Цедевита, Приморска 4-1, Морнар 3-3, Црвена звезда 3-2, Крка 2-3, Игокеа, Цибона, Мега 1-4, Задар 0-6.