11/11/2019 |  22:44 ⇒ 23:10 | Аутор: РТС

Звезда убједљиво савладала Игокеу (ФОТО/ВИДЕО)

Актуелни шампион Србије и АБА лиге Црвена звезда остварила је четврту побједу у јадранској лиги, пошто је на свом терену изузетно убједљиво савладала екипу Игокее из Александровца резултатом 103:61.
Звезда-Игокеа (Фото: @ABA_League) - Фото: Тwitter
Звезда-Игокеа (Фото: @ABA_League)Фото: Тwitter

Меч је практично био ријешен у првом полувремену, гдје је Звезда послије "плус 11" у првој четвртини (29:18) у другој врло брзо дошла до предности од двадесет поена разлике у 15. минуту и није је испуштала до самог краја.

Расположени за игру били су Американци у црно-бијелом, Лоренцо Браун и Били Берон.

Плејмејкер Браун, који је у све бољој форми, меч је завршио са 13 поена, осам асистенција и три украдене лопте, док је најбољи шутер у српском евролигашу Берон на свом конту имао 19 поена (пет тројки) уз шест успјешних додавања.

Двоцифрени су још у редовима домаћина били и Гист са и Добрић са по 13, док је Кузмић имао 10 поена.

Код гостију су најбољу игру приказали амерички бекови Рашад Вон са 19 и Кинен Коретез Еванс, стријелац 16 поена.

Звезда се овим тријумфом попела на диобу четвртог мјеста са скором 4-2, колико имају и Приморска и Партизан, са којим игра "вјечити дерби" у недјељу 17. новембра.

Игокеа је са друге стране доживјела пети пораз и налази се на диоби претпосљедњег мјеста са Мегом (скор 1-5).