08/12/2019 |  21:35 ⇒ 21:43 | Аутор: РТРС

Борац побједом над Слободом успјешно завршио полусезону

Фудбалери бањалучког Борца успјешну полусезону завршили су на диоби другог мјеста са екипом Жељезничара. Борац је вечерас на зимску паузу отишао побиједивши Слободу из Тузле 2:1.

Након турбулентног почетка сезоне, лоших резултата у првих неколико кола, Борац је почео да игра и побјеђује.

Након 19 одиграних кола Бањалучани су у самом врху табеле са бодом мање од водећег Сарајева и то је учинак за поштовање.

Утакмицу са Слободом Борац је одлично отворио. У 4. минуту Стојан Врањеш је погодио пречку, а већ у сљедећем нападу Борац је повео. Зиљкић је извео корнер и пронашао Сашу Кајкута, који погађа мрежу немоћног Лакића.

Други гол Борац је постигао на самом отварању другог полувремена. Поново је одлични Зиљкић имао улогу асистента, а Саша Кајкут стријелца. Слобода је у 76. минуту преко Дејана Узелца успјела да ублажи пораз.

Тренер Крунић је рекао да су сви играчи Борца од вечерас на одмору до половине јануара. Крајем јануара Борац иде на припреме у Анталију ,а сезона ће бити настављена 22. фебруара. У Борцу је циљ освајање титуле.