11/12/2019 |  22:56 ⇒ 23:00 | Аутор: Агенције

Звезда пропустила шансу за Европу

Фудбалери Црвене звезде нису успјели да се пласирају у групну фазу Лиге Европе, пошто су поражени од Олимпијакоса.

У посљедњем колу Групе Б Лиге шампиона црвено-бијели из Пиреја су савладали шампиона Србије са минималних 1:0.

Звезди је одговарао неријешен резултат и имали су га све до 87. минута, када је кардиналну грешку направио резервиста Жандер.

Момак који је пет минута раније ушао умјесто Родића неприродно је поставио руку код интервенције која је требало да прође без компликација и донио пенал домаћину који је реализовао Ел Араби.

Утакмицу је обиљежио и велики број прилика за Олимпијакос, али и промашен пенал Томанеа у 44. минуту којим је Звезда могла да практично обезбиједи треће мјесто и Лигу Европе.