12/12/2019 |  22:51 ⇒ 23:00 | Аутор: РТС

Партизан блистао на опроштају од Европе

Фудбалери Партизана савладали су Астану са 4:1 у последњем колу групне фазе Лиге Европе, чиме су се опростили од континенталног такмичења за ову сезону.

Црно-бели нису могли да замисле бољи почетак меча, којим су се опростили од Европе за ову годину.

Послије четири минута игре, публика је на ногама, пошто је Партизан повео голом Сејдубе Суме.

Из другог покушаја Сума, који је данас продужио уговор, је смјестио лопту у гол.

Већ у 22. минуту игре, нови гол црно-белих.

Тошић је искористио велику грешку задње линије гостију, проиграо Садика, а нападач Партизана повисио на 2:0.

И трећи члан Партизановог напада се уписао у стријелце до полувремена.

Такума Асано је у 26. минуту прецизно и довољно снажно шутирао да матира голмана Астане за великих 3:0.

Партизан је спустио гас, нарочито послijе полувремена, препустио лопту гостима.

Владимир Стојковић се поврijедио у наставку, а уместо њега прилику је добио Филип Кљајић.

Црно-бели су имали неколико брзих контранапада, а један су искористили. Асано је повукао ка голу, додао до Садика, који обилази голмана и смjeшта лопту у гол.

Гости су, потпуно неочекивано, одмах смањили. Ротариу је центрирао, лопта је закачила Страхињу Павловића и завршила у мрежи.

У другом мечу у групи, Манчестер јунајтед је са 4:0 савладао АЗ Алкмар.

Након групне фазе, у даљу фазу такмичења иду Јунајтед и Алкмар, док се од Европе опраштају Партизан и Астана.