22/01/2020 |  18:14 | Аутор: Б92

Црна Гора елиминисала свјетског шампиона Италију

Ватерполисти Црне Горе су са 10:8 побиједили Италију у четвртфиналу Европског првенства.
Ватерполо (фото:Vaterpolo savez Srbije ) -
Ватерполо (фото:Vaterpolo savez Srbije )

Црногорци су добро почели меч и у потпуности изненадили Италију, изразитог фаворита на утакмици, пошто је већ прва четвртина завршена резултатом 3:3.

У другој још ефикаснијој четвртини, репрезентативци Црне Горе постигли су 4 гола, а Италијани 3, па су Црногорци отишли на одмор са предношћу од 7:6.

По повратку у базен, одлучили су да мале спусте ритам. То им је и пошло за руком и трећу четвртину су добили са 2:1, па је њихова предност износила два гола разлике пред старт посљедњег периода.

Црна Гора је одмах по старту дионице постигла гол, тада је на семафору стајало 10:7 и већ је могла да се наслути велика побједа и изненађење у четвртини финала. До краја меча виђен је још само један гол, којим је постављен и коначни резултат Црна Гора 10, Италија 8, а стријелац гола био је Пиетро Фиљоли.

Најефикаснији играч је био Марко Петковић са 4 гола, док је Драган Драшковић постигао 2. На другој страни, Николо Фигари се истакао са 2 гола.