24/01/2020 |  21:37 | Аутор: Б92

Мађарска "сломила" Црну Гору за финале ЕП

Мушка ватерполо репрезентација Мађарске пласирала се у финале Европског првенства у Будимпешти.

Они су у полуфиналу савладали селекцију Црне Горе са 10:8 и у мечу за титулу континенталног првака играће против Шпаније.

"Ајкуле" нису успјеле да направе ново изненађење и да послије елиминисања свјетског шампиона са турнира избаце и домаћина.

Црна Гора је добро почела овај сусрет и први квартал ријешила у своју корист, 2:1.

Ипак, сјеверни сусједи Србије су се у другој четвртини пробудили, направили мини серију и преокренули резултат.

Испоставиће се да је овај добар интервал Мађарске преломио овај дуел, пошто су екипе у другом полувремену "подијелиле" по квартала. Мађари су добили трећи период и чинило се да ће рутински привести меч крају.

Ипак, у завршници сусрета Црна Гора преко Пјесивца и Радовића прилази на гол заостатка, али то је било све од њих. Варга постиже гол и одводи своју екипу у велико финале.

Најефикаснији у побједничкој екипи био је управо Варга са четири поготка, док је Заланки додао два. У екипи Црне Горе најбољи је био Ђуро Радовић са три поготка.

У финалу ће играти Мађарска и Шпанија, док ће се за бронзу борити Хрватска и Црна Гора.