29/01/2020 |  08:01 | Аутор: Б92

Јокић не може увијек сам, Гудурић искористио минуте (ВИДЕО)

Кошаркаши Денвер Нагетса поражени су од Мемфис Гризлиса 104:96 на гостовању у Тенесију.
Никола Јокић (фото:fiba.basketball) -
Никола Јокић (фото:fiba.basketball)

Српски центар Никола Јокић је одиграо још један сјајан меч остваривши нови дабл-дабл, док је шансу с друге стране коначно добио Марко Гудурић.

Јокић је провео на паркету чак 39 минута и за то време постигао 25 поена (8/16 из игре) уз 13 скокова и 5 асистенција, али је имао и седам изгубљених лопти.

Исцрпљеног Јокића је достојно пратио само један саиграч, крилни центар Џерами Грант са 21 поеном (7/17) уз по 4 скока и асистенције.

Двоцифрен учинак је имао још само Гери Херис са 10 поена, док су по 9 убацили Вил Бартон и Монте Морис.

Нагетси су и даље лишени услуга тројице стандардних првотимаца Џамала Мареја, Пола Милсепа и Мејсона Пламлија.

Повредама уздрмани Денвер забиљежио је други пораз у посљедње четири утакмице, а са учинком 32-14 дијели трећу позицију на Западу са Јутом Џез.

Мемфис је предвођен Дилоном Бруксом стигао до 22-24 и осамосталио на осмој позицији, последњој која води у плеј-оф.

Брука је најбоље пратио Литванац Јонас Валанчунас са дабл-даблом од 23 поена (11/19) и 12 скокова, док је 14 додао руки Џеј Морент уз 7 асистенција и 6 скокова.

Српски кошаркаш Марко Гудурић је после доста времена имао двоцифрену минутажу, а за 14 минута на паркету постигао је 5 поена уз 4 скока те по 2 асистенције и украдене лопте.