11/02/2020 |  08:29 | Аутор: РТС

НБА: Јокић наставио серију у побједи над Сан Антониом (ВИДЕО)

Денвер је послије преокрета надиграо Сан Антонио са 127:120, а Никола Јокић је наставио серију добрих игара остваривши двоструки двоцифрен учинак са 19 постигнутих поена, 13 асистенција и 8 скокова.
НБА - Фото: илустрација
НБАФото: илустрација

Денвер је до четврте узастопне побједе дошао послије великог резултатског преокрета у финишу утакмице највише захваљујући одличној колективној игри.

Иако на свом терену, тим Денвера није баш најбоље ушао у меч, па је дозволио гостима да одмах пређу у вођство, а потом и прво полувријеме добију да двоцифреном предношћу.

Када се учинило да ће се прекинути Денверов побједнички низ, јер су гости у трећој четвртини водили и са 23 поена предности, дошло је до преокрета у игри домаћина који успијевају да пониште рзлику а онда и дођу до коначне побједе.

Тим је по ефикасности предводио Џамал Мареј са 26 поена (11-21 из игре, 2-8 за три), а пратили су га Пол Милсап са 22 поена и српски репрезентативац Никола Јокић који је меч завршио са 19 постигнутих поена, 13 асистенција и 8 скокова.

У тиму Сан антонија најефикаснији је био Ламаркус Олриџ са 33 понеа (13-25 из игре, 4-8 за три), шест скокова и пет асистенција.

Денвер је послије четврте везане побједе други на Западу, док је Сан Антонио претрпио пети узастопни пораз и сада је на 10. мјесту.

Шарлот је у гостима надиграо Детроит са 87:76 и прекинуо низ од пет пораза, а слично је учинио и Орландо на свом терену савладавши Атланту са 135:126.

Милвоки је на свом терену надиграо Сакраменто са 123:111 и тако наставио серију од пет узастопних побједа, а гостима нанио пораз послије низа од три побједе. Немања Бјелица и Богдан Богдановић имали су добре партије али то није много помогло њиховом тиму.

Већ од самог старта домаћини су преузели иницијативу и повели а гости су само у финишу првог полувремена успјели да на кратко запријете изједначењем.

У другом полувремену се наставило истим ритмом мада су гости крејем треће четвртине успјели на кратко и да поведу, али то је било све. Домаћини поново појачавају темпо и освајају нову побједу у низу.

Побједнички тим су са по 28 убачених поенена предводили Крис Мидлтон и Ерик Бледсо.

Мидлтон је имао и 11 скокова и осам асистенција, а Бледсо по осам скокова и асистенција.

У Сакраменту Харисон Барнс је имао 23 поена, а Деарон Фокс је убацио 17 уз 11 асистенција. Немања Бјелица је меч завршио са 16 поена уз осам скокова и двије асистенције, а и Богдан Богдановић је имао 16 поена уз пет скокова и двије асистенције.

Торонто је надиграо Минесоту са 137:126 и наставио низ од чак 15. побједа ојачавши другу позицију на Истоку.

Још једну одличну партију пружио је Паскал Сијакам са 34 поена, шест скокова и пет асистенција, а Кајл Лаури је у повратку на терен забиљежио 27 поена, седам скокова и 11 асистенција.

На другој страни Карл Ентони Таунс је завршио са 23 поена,10 скокова и седам асистенција. На дебију за Минесоту Дианђело Расел је убацио је 22 поена и пет асистенција.

Денвер је послије преокрета надиграо Сан Антонио са 127:120, а Никола Јокић је наставио серију добрих игара остваривши двоструки двоцифрен учинак са 19 постигнутих поена, 13 асистенција и 8 скокова.

Јута је у гостима била боља од Далас Маверикса са 123:119.

Шарлот је такође на гостовању надиграо Детроит са 87:76 и прекинуо низ од пет пораза, а слично је учинио и Орландо на свом терену савладавши Атланту са 135:126.