

У Српској 14 новообољелих, укупно 500; Опорављено 234 (ВИДЕО)

Шеранић је рекао да су у протекла 24 часа тестирана 429 узорка, те да је присуство вируса потврђено код 14 особа.
У питању је шест мушкараца и осам жена.
- Ради се углавном о породичним контактима и контактима са позитивним особама - рекао је Шеранић на конференцији за новинаре у Бањалуци.
Од тог броја четири особе су из Бањалуке, три особе су из Челница, двије из Котор Вароша и Осмака, и по једна особа је из Лакташа, Пала и Теслића.
Укупно у Српској је опорављено 234 особа.
Он је додао да је у овом кругу тестирања обављен здравствени надзор над 66 здравствених радника, 32 из дома за старија лица, 24 припадника Министарства унутрашњих послова и 101 лицем из локалних карантина, те да су сви налази били негативни.
Под здравственим надзором тренутно се налази 4.851 лице, а та мјера завршена је за њих 18.847.
Говорећи о пацијентима који су на болничком лијечењу, Шеранић је истакао да се у УКЦ налази њих 37 са тежом клиничком сликом, од чега су четири на респиратору, а пет на инвазивној потпомогнутој респирацији, док је у изолацији седам лица која чекају налазе.
На старој локацији бањалучке Пулмологије налази се 45 лица са лакшом клиничком сликом, по четири пацијента су на лијечењу у болницама у Добоју, Требињу и Источном Сарајеву, а један у Приједору.
- Као што је познато, још једна особа је преминула. Ријеч је о мушкарцу средње животне доби који је преминуо у УКЦ-у, гдје је лијечен десетак дана - рекао је Шеранић, изразивши саучешће породици преминулог.
У објектима у којима су смјештена лица која су позитивна на вирус корона, а немају симптома, налази се 90 особа и највише их је у Студенстком центру "Никола Тесла" у Бањалуци - 73 и Студентском дому у Требињу - 10.
Повезане вијести: