29/05/2020 |  21:34 ⇒ 30/05/2020 | 09:39 | Аутор: Агенције

Петарда на Бањици - Звезди трећа узастопна титула шампиона (ФОТО)

Црвена звезда је трећи пут заредом шампион Србије.

Црвена звезда је у мечу 27. кола Суперлиге Србије савладала Рад на Бањици резултатом 0:5 (0:3).

Црвено-бијели су побједом на стадиону "Краљ Петар Први" стигли до треће узастопне титуле у Суперлиги Србије, укупно 31. у 75-годишњој историји.

Екипа Дејана Станковића доминирала је против претпосљедњепласираног тима на табели.

Од самог старта наметнули су свој ритам и гол је практично висио у ваздуху од самог старта.

Први гол видјели смо у 24. минуту.

Вукановић је прошао Перендију, који је играо одлично до тог тренутка, али је дефанзивац Рада срушио нападача Звезде у казненом простору и судија је показао на бијелу тачку.

Одговорност је преузео Мирко Иванић и рутински је реализовао пенал за вођство Звезде.

Црвена Звезда - Рад (фото: Srdjan Stevanovic/Starsportphoto)

Шест минута касније, мрежу је затресао штопер Срђан Бабић послије сјајне, уигране акције.

Бен је извео слободан ударац са 35 метара, додао је кратак пас до Мирка Иванића, који убацује лопту на пенал за усамљеног Бабића.

Бабић није имао тежак задатак да затресе мрежу и дуплира предност.

Трећи погодак дјело је Алексе Вукановића, који је погодио у 36. минуту.

Асистирао му је Бен, а искоса је Вукановић затресао мрежу за 3:0.

Касније је пропустио сличну прилику, пошто је са 6, 7 метара гађао у доњи десни угао, али се истакао голман Рада Марковић.

Марковић се истакао и пред крај првог полувремена када је одбранио снажан ударац Његоша Петровића са око 30 метара.

Одмах на старту другог полувремена, Гаврић је замијенио Николића.

Касалица је замијенио Зоговића у 54. минуту у екипи Рада.

Црвена Звезда - Рад (Фото: Srdjan Stevanovic/Starsportphoto)

Звезда је до четвртог гола стигла у 58. минуту.

Бен је центрирао из корнера, лоше је процијенио голман Марковић лет лопте и Дегенек главом закуцава лопту у мрежу.

Перендија је напустио игру у 60. минуту, а ушао је млади Петар Стојановић.

На другој страни, Станковић је извршио троструку измјену – изашли су Бен, Томане и Родић, а ушли су Павков, Панков и Јованчић.

Троструку измјену направио је и тренер Рада – ушли су Јовановић, Николић и Ковачевић, а изашли Милошевић, Калуђеровић и Трифуновић.

Посљедњу измјену видјели смо у 76. минуту, када је Јовичић замијенио Петровића.

Звезда је играла агресивно до самог краја сусрета.

Марковић је чувао своју мрежу, Гаврић је имао један сјајан ударац када је лопта прошла тик поред десне стативе, а у сличној ситуацији се нашао и Павков.

И Звезда је постигла пети погодак.

Поново је стријелац био Вукановић у 82. минуту, овог пута на асистенцију Мирка Иванића, који је практично све одрадио.

Рад тако није успио да постигне погодак против Црвене звезде код куће ни на седмој узастопној утакмици, а Звезда је остварила седми пут заредом у посљедњих седам година.

"Грађевинари" могу да буду задовољни што се не испада из лиге ове године, с обзиром да су једна од најлошијих екипа и налазе се на претпосљедњем мјесту на табели.

Црвена звезда ће и овог љета играти квалификације за Лигу шампиона као шампион Србије и покушаће да се домогне групне фазе најелитнијег такмичења и трећи пут заредом.