28/07/2020 |  21:15 | Аутор: Б92

Звезда спремна за Суперлигу, савладан Борац

Фудбалери Црвене звезде побиједили су бањалучки Борац резултатом 3:0 у генералној проби пред почетак Суперлиге Србије.

Изабраници Дејана Станковића одиграли су добру утакмицу и у добром расположењу чекају старт српског шампионата.

Црвено-бијеле су до тријумфа предводили Спиридоновић, Николић и Радуловић.

Звезда је до предности дошла у 15. минуту када је Иванић упослио Спиридоновића, а нови фудбалер екипе из Љутице Богдана са 11 метара рутински савладао голмана.

До полувремена није било голова и црвено-бијели су на паузу отишли са минималном предношћу.

Станковић је на полувремену направио једну промјену па је на терен ушао Вулић умјесто Катаија.

Управо је Вулић покренуо акцију из које је мало фалило да Томане постигне погодак у 47. минуту.

Фудбалери Звезде удвостручили су предност у 54. минуту послије феноменалног потеза Вељка Николића.

Комбиновали су он и Спиридоновић, а везиста рођен 1999. је послије сјајне финте "лажњака" погодио рашље гола који чува Павловић.

Тачку на меч прелијепим потезом ставио је млади Радуловић. Играо се 89. минут када је талентовани крилни нападач изашао пред голмана гостију и рутински "боцнуо" лопту за коначних 3:0.

Суперлига креће у петак 31. јула, а Звезда у првом колу у суботу игра против Новог Пазара.