14/08/2020 |  21:16 ⇒ 21:16 | Аутор: Б92

Суперлига: Звезда одољела храбром Спартаку (ВИДЕО)

У четвртом колу Линглонг Суперлиге Србије Црвена звезда је савладала суботички Спартак са 3:2 (1:1).

Био је то дуел, до овог кола, двије најефикасније екипе, обје са максималним учинком у прва три кола.

Отуда смо посебно у гледали сјајан и врло садржајан меч, неки би рекли да нисмо навикли на тако нешто у српском фудбалу.

Спартак је од првог минута притиснуо шампиона, а то је могло већ у првом минуту да донесе резултат.

Панков је кратко вратио лопту до Борјана, Николић био агресиван и уз интервенцију Звездиног голмана лопта се одбила до Туфегџића који је са 30-ак метара промашио гол.

Потом је и Николић имао одличну прилику, али је Борјан крајњим напором одбранио, а Звезда је одговорила преко Александра Катаија.

Сјајно је бивши репрезентативац Србије шутирао са дистанце, лопта је закачила играча у блоку и одсјела на пречки.

Потом је Бен имао добру прилику у 18. минуту, припремио му је Милан Гајић, али је репрезентативац Комора остао "кратак" пред празним голом.

У 25. минуту досуђен је пенал за Црвену звезду.

Дунђерски је био у дуелу са Родићем, било је ту малог повлачења за дрес, па је Новак Симовић показао на "бијелу тачку".

Одговорност је преузео Ел Фарду Бен, али је голман Дујмовић био сјајан, прочитао тај шут и уз помоћ стативе спасио своју мрежу.

Али, седам минута касније није било спаса за Спартак.

Одличну акцију извели су црвено-бијели, а егзекутор је био Бен коме је у овом случају трећа прилика била срећна.

Али, моментално је стигла реакција Суботичана.

Само два минута касније је Николић главом спустио лопту до Туфегџића, а он матирао Борјана.

До краја првог полувремена биљежимо покушај Вулића са дистанце и одличан продор Николића на другој страни, али без шута ка голу ривала.

Са почетком другог полувремена двије измјене Дејана Станковића су направиле промјену стања на терену.

Ушли су Спиридоновић и Гобељић и унијели живост у тим шампиона.

У 64. минуту Бен је имао нови зицер послије додавања Катаија, али стотинак секунди касније се исправио.

Његош Петровић је шутирао са дистанце веома снажно, Дујмовић некако одбио лопту.