26/10/2020 |  07:41 ⇒ 07:42 | Аутор: РТС

Суперлига: Звезда ремизирала са Јавором

Црвена звезда није успјела да оствари побједу у 12. колу Линглонг Суперлиге Србије, пошто је на стадиону "Рајко Митић" одиграла 0:0 са екипом Јавора.

Шампион Србије одиграо је први меч у домаћем првенству ове сезоне у којем није постигао погодак.

Упркос бројним налетима, доминацији у посједу и створеним шансама, екипа Јавора је сачувала мрежу нетакнутом и однијела бод из Београда.

Звезда је због обавеза у Европи, меч започела са измијешаним саставом, а тренер Дејан Станковић на терен је извео чак петорицу "бонус" играча.

Јавор је боље отворио меч и неке од њихових најопаснијих шанси створио у уводних пет минута игре.

Како је вријеме одмицало, Звезда је преузимала иницијативу и долазила до своје игре.

Ипак, недостајао је гол, а најбоље шансе у првом дијелу меча имали су Иванић, Николић и Гобељић.

Сјајан наступ имао је голман гостију Лазовић, који је у неколико наврата "извадио" лопту из гола.

Тренер домаћих је на полувремену ријешио да врати тројицу стандардних првотимаца, па су на терен крочили Фалћинели, Катаи и Родић.

Током другог полувремена прилику је добио и Павков.

То је дјелимично уродило плодом, пошто су поменути играчи, а поготово Катаи, стварали велики број узбуђења пред голом Јавора.

Најбољу прилику за гол Звезда је имала у 60. минуту. Катаи је био оборен у противничком шеснаестерцу од стране Маричића. Иванић је извео пенал, али је Лазовић одлично одбранио.

У наставку Звезда је упорно покушавала да пробије бедем ривала и постигне гол, али то у неколико наврата није полазило за ногом Павкову, чије је ударце заустављао Лазовић, једном уз помоћ пречке.

Звезда је задржала прву позицију, а након 12 мечева у домаћем шампионату други пут је ремизирала. Јавор је освојио свој 15. бод и налази се на диоби мјеста број 12 на табели, заједно са Новим Пазаром и Инђијом.