27/10/2020 |  23:27 ⇒ 23:30 | Аутор: Б92

ЛШ: Реал се у надокнади извукао у Њемачкој (ФОТО)

Фудбалери Борусије Менхенгладбах и Реал Мадрида одиграли су неријешено у мечу другог кола групне фазе Лиге шампиона – 2:2 (2:0).

Реал је до бода дошао у надокнади.

Успио је шампион Шпаније да избјегне још један пораз.

Реал је са јасном жељом ушао у утакмицу – да доминира и напада.

У првих двадесетак минута су сви ударци Реала ишли поред гола, пошто је два пута покушао Бензема и једном Каземиро.

Реал је имао 70 одсто посјед лопте, имао је лопту у ногама, док је Менхенгладбах ријетко прелазио на половину ривала.

Зомер је одбранио један добар ударац Кроса и онда је ниоткуда Борусија дошла до предности.

Аласане Плеа је послао перфектну лопту Варану кроз ноге и пронашао на другој страни Тирама, а син некадашњег репрезентативца Француске Лилијана, поцијепао је мрежу снажним ударцем у горњи десни угао, у 33. минуту.

Голман Гладбаха се затим истакао пред крај првог полувремена, када је добро одбранио шут Асенсија са десет метара.

Издржала је Борусија посљедњих десетак минута првог дијела и на одмор отишла са голом предности.

На старту другог полувремена, већ у 46. минуту Асенсио погађа пречку.

Реал је пропустио своје прилике и казна је стигла.

Менди је заспао и није поставио офсајд замку, што је искористио Тирам, који је такође заспао у нападу, али је имао среће.

Послао је одбитак у мрежу у 58. минуту и Менхенгладабах је имао велику предност.

Зидан је реаговао и на терену смо послије три мјесеца видјели Едена Азара, а са њим је у 70. минуту ушао и Лука Модрић.

Предност Менхенгладбаха је у 87. минуту смањио Карим Бензема.

Центрирао је Валверде, Каземиро је спустио главом на петерац, а Бензема је послао лопту под пречку.

И онда Реал у 93. минуту долази до изједначења и бода.

Рамос је асистирао Каземиру, који погађа за 2:2.

Аталанта и Ајакс одиграли су неријешено у мечу другог кола групне фазе Лиге шампиона – 2:2 (0:2).

Стријелац на овом мечу био је и замјеник капитена репрезентације Србије Душан Тадић.

Ајакс је пред гостовање Аталанти имао низ од 15 утакмица без пораза у Лиги шампиона у гостима, укључујући и квалификације.

Иако се очекивало да Аталанта буде доминантан тим, ипак је искуство играња у овим утакмицама на страни Ајакса.

До предности су дошли у 30. минуту.

Госенс је катастрофалним стартом срушио Траореа и судија је показао на бијелу тачку.

Феран Торес (Фото: twitter.com / ChampionsLeague)

Одговорност је преузео српски репрезентативац и капитен Ајакса Душан Тадић и рутински је погодио мрежу за вођство тима из Амстердама.

Други погодак стигао је у 38. минуту.

Траоре је у паду смјестио лопту у мрежу и овај гол "иде на душу" голману Аталанте.

А онда Аталанта у свом стилу брзо долази до изједначења.

Дуван Сапата је у 54. минуту прво погодио на асистенцију капитена Папуа Гомеса.

Изједначење је стигло у 60. минуту.

Поново је стријелац био Сапата, а овог пута је поцијепао мрежу Онане, послије доброг додавања хрватског репрезентативца Марија Пашалића.

Аталанта је наставила да напада и могла је да добије и пенал, када је Таљафико играо руком у казненом простору, али је судија оцијенио да није било материјала за једанаестерац.

Онана је одбранио два добра шута, посебно један опасан Марија Пашалића и Ајакс је дјеловао доста слабије него у првом полувремену.

На крају, резултат се није мијењао и бодови су подијељени.

Ливерпул је код куће савладао шампиона Данске Митјиланд – 1:0 (0:0).

Клоп је против Митјиланда одлучио да одмори нападачку тројку Салах – Мане – Фирмино, па су на терену били Жота, Минамино, Шаћири и Ориги.

Проблем је настао и када се Фабињо повриједио и морао је да напусти игру у 38. минуту.

Митјиланд је играо храбро, имао је једини шут у оквир гола у првом полувремену, када је Дрејеру у трећем минуту добар ударац одбранио Алисон.

Ливерпул је први дио игре завршио без ударца у оквир гола и то је било полувријеме за заборав.

Ливерпул - Мидтјиланд (Фото: twitter.com/fcmidtjylland)

Уозбиљио се Ливерпул и дошао до водећег гола у 55. минуту.

Стријелац је био Жота, на асистенцију Александера-Арнолда.

И онда занимљива одлука – одмах послије гола улазе Салах и Мане.

Тачку на меч ставио је управо Салах, са пенала у 92. минуту.

Фудбалери Манчестер ситија су без већих проблема побиједили Олимпик у Марсеју, а коначни резултат био је 3:0.

Домаћи тим готово да се није видио на читавом мечу, Сити имао апсолутну доминацију током свих 90 минута, баш онако како то Пеп Гвардиола највише воли.

Поново су његови изабраници имали 600 и више прецизних додавања, а све су то "зачинили" убједљивом побједом од 3:0 на гостовању у Француској.

Све је почело голом Ферана Тореса у 18. минуту утакмице. На други гол се чекало готово сат времена, пошто је "тек" у 76. минуту Илкај Гиндоан затресао мрежу Олимпика и погодио за 2:0.

За коначних 3:0 постарао се Рахим Стерлинг, који је у 81. минуту послије сјајне акције гостујућег тима из петерца лопту само прослиједио у мрежу.

Фудбалери Порта су били "неугодни домаћини" грчком Олимпијакосу и уписали побједу резултатом 2:0 у другој утакмици гупе Ц у Лиги шампиона. Све је почело у 11. минуту када је Вијеира погодио послије катастрофалне грешке одбране Олимпијакоса.

Фудбалери Порта (Фото: twitter.com/FCPorto)

Тачку на ову утакмицу ставио је Серхио Оливеира у 85. минуту утакмице, на асистенцију Мареге.

У другој утакмици групе А је Атлетико Мадрид уз доста муке побиједио Ред Бул Салцбург.

Маркос Љоренте је "начео" госте из Аустрије, постигао је погодак на средини првог полувремена, тачније у 29. минуту, али се они нису дуго радовали, пошто је Шобошај донио поравнање у 40. минуту утакмице, на асистенцију Берише.

Овим резултатом се прво полувријеме и завршило, а друго је почело јако лоше по домаћи тим пошто је Бериша у 47. минуту утакмице донио вођство гостима од 2:1.

Није смио Атлетико Мадрид да дозволи да проспе бодове на овакав начин и млади Жоао Феликс преузима ствар у своје руке.

Атлетико Мадрид - Салзбург (Фото: twitter.com / ChampionsLeague)

Само пет минута након поготка Берише за Ред Бул Салцбург, видјели смо сјајан потез аргентинског фудбалера Анхела Корее који је проиграо поменутог Жоаа Феликса и овај погађа за 2:2.

Ново изједначење.

За коначних Атлетико Мадрид 3, Ред Бул Салцбург 2, побринуо се Жоао Феликс.

Он је свој други гол на мечу постигао у 85. минуту, када је послије корнера био на правом мјесту у право вријеме и из кука послао неодбрањив шут у рашље и Атлетико Мадрид односи велику побједу.