28/10/2020 |  22:20 ⇒ 22:51 | Аутор: Б92

Блиједа партија Партизана против Бурга

Кошаркаши Партизана поражени су од Бурга 89:76, у петом колу Еврокупа.
Кошаркаши Партизана играју против Бурга (фото: twitter.com/PartizanBC) -
Кошаркаши Партизана играју против Бурга (фото: twitter.com/PartizanBC)

Изабраници Влада Шћепановића одиграли су веома лошу утакмицу која је преломљена у другој четвртини.

Црно-бијели били су очајни у поменутом периоду, допустили су противнику да постигне 35 поена за десет минута и на паузу су отишли са 17 поена заостатка, 40:57.

Најефикаснији у пораженом тиму био је Гордић са 15 поена, Пејџ је постигао 14, Мика 12, а Мекинтајер 10 поена.

Побједника је предводио Пелос са 28 поена и седам скокова, док је Анђушић постигао 23, уз два скока и четири асистенције.

Партизан је лоше отворио утакмицу, те је Бург брзо дошао до двоцифрене предности, 6:16.

Ипак, екипа Влада Шћепановића успјела је да ухвати ритам заигравши одличну одбрану, па је убрзо на семафору био егал.

На крају прве четвртине Партизан је имао три поена заостатка, 19:22.

У другој четвртини услиједио је већ поменути сценарио. Била је ово најлошија дионица Партизана у којој им ништа није полазило за руком.

Бург је имао прегршт лаких поена који су долазили из грешака Партизана, уз то су били расположени у шуту и на полувремену су имали +17, 40:57.

Током треће и четврте четвртине црно-бијели играли су боље, јер реално горе нису могли, али то није било довољно за преокрет. Партизан ниједном није успио да спусти заостатак на једноцифрен, што доста говори о игри.

У редовима Бурга Пелос је био незаустављив, Анђушић је погађао када је било важно и екипа из Француске заслужено долази до побједе.