31/10/2020 |  19:11 | Аутор: Б92

Партизан прекинуо лош низ

Фудбалери Партизана савладали су у Хумској екипу Мачве са 2:0 у оквиру 13. кола Суперлиге Србије.

Црно-бијели су тако прекинули лош резултатски низ у домаћем шампионату и славили послије два ремија и једног пораза.

Изабраници Александра Станојевића су до побједе над посљедњепласираном екипом на табели стигли у другом полувремену.

Стријелци су били Бибрас Натхо из пенала у 47, односно Лазар Марковић у 71. минуту.

Био је ово први меч од почетка септембра да је Партизан постигао (више од) два гола.

Домаћи су знатно боље стартовали дуел и умало преко Филипа Холендера повели у другом минуту. Ипак, статива је била савезник Мачве.

Само неколико тренутака касније, нову прилику имао је Партизан, када је Асано шутирао мало поред гола.

У петом минуту екипа Драгана Аничића је први пут прешла половину, а Стефану Трипковићу је мало недостајало да упути ударац ка голу Стевановића.

Уследио је празан ход, који је прекинуо Натхо у 21. минуту из слободног ударца.

Сигуран је био Милош Гордић, који је десетак минута касније након једне гужве био фаулиран. Тада је погодак умало постигао Светозар Марковић.

Вујачић, који је меч стартовао уместо Бањака, био је близу гола у 36. минуту послије корнера, али је лопта и овога пута отишла поред десне стативе гола Мачве.

У завршници су гости тражили једанаестерац, након што је Милош Зукановић пао у противничком шеснаестерцу, док је на другој страни Холендер покушао и трећи пут.

Међутим, то је било све, тако да се са "нулом" отишло на велику паузу.

Само тридесетак секунди по повратку на терен, судија Митић је свирао једанаестерац за Партиан, послије играња руком свом шеснаестерцу једног дефанзивца Мачве.

Неумољив са бијеле тачке био је Бибрас Натхо.

Могли су црно-бијели да дуплирају вођство, али Вујачић послије корнера, односно Марковић након продора нису успјели да савладају Гордића.

На другој страни, ни Мачва није сједела скрштених руку. Имали су гости прилику из контри да стигну до изједначења, али фалила им је смиреност у самој завршници акција.

У тим тренуцима гости су пали са енергијом, што је искористио Лазар Марковић након додавања Филипа Холендера и рутински матирао Гордића, чиме је дуплирао вођство своје екипе.

До краја меча било је још неколико шанси и полушанси на обе стране, али се резултат није мијењао.

У наредној рунди Партизан гостује суботичком Спартаку, док ће се Мачва састати са Јавором.