23/11/2020 |  23:07 ⇒ 24/11/2020 | 08:39 | Аутор: РТС

Звезда у узбудљивој завршници до побједе

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Партизан, резултатом 86:85, у дерби мечу осмог кола Јадранске лиге.
Партизан - Црвена звезда (фото: Partizan NIS) -
Партизан - Црвена звезда (фото: Partizan NIS)

Црвено-бијели су боље отворили меч и одмах наметнули ритам.

Партизан је успио брзо да одговори, али је шут црно-бијелих за три поена, био је скандалозан.

Ипак, и без тог оружја у арсеналу, Партизан је успио да се врати у меч, па и да преокрене и поведе средином друге четвртине.

Звездин одговор се није дуго чекао, пошто су агресивном одбраном и неким добрим рјешењима у нападу, вратили вођство и на одмор отишли са "плус 10" - 50:40.

И у наставку меча Звезда је наставила истим темпом. Погађали су тројке, шут их је слушао, иако су средином друге четвртине остали без Ленгстона Хола, који је због повреде напустио игру.

Како је вријеме одмицало, Звезда је дошла до 13 поена предности, а Партизан наставио да промашује тројке.

С обзиром на шут, нико није могао да претпостави да ће се у завршници одиграти права драма.

Кори Волден је направио фаул у нападу, а потом је Раде Загорац погодио - тројку!

Звезда је имала пола коша предности и напад, који није искористио Тејлор Рочести.

Посљедњи напад на мечу имали су црно-бијели, Коди Милер Мекинтајер је имао шут за побједу, али је његов "флоутер" завршио на обручу.

Црно-бијели су, показује статистика, шутнули 25 пута за три поена, а погодили свега пет тројки.

Лојд је са 18 поена био најефикаснији на утакмици, убацио је два поена више од Волдена.

Рашон Томас је постигао 19 за Партизан, пратио га је Милер Мекинтајер са 15.