

Сребреница: Незапамћен притисак иако је Грујичићева побједа недостижна (ВИДЕО)

Упозоравају и да је незапамћен притисак сарајевских политичара и федералних медија на Централну изборну комисију да локални избори у Сребреници буду поништени.
Након јучерашњих хапшења чланова СДП-а у Сребреници, под оптужбом да су крали идентитет и радили за Младена Грујичића, хајка ни данас не престаје, упозоравају из коалиције Заједно за Сребреницу. Захтјеве за поништење избора упутиле су и разне пробошњачке организације, "Мајке Сребренице" и други.
- ЦИК је објавио резултате, све је јасно, Бошњаци су свјесни да су изгубили изборе, али онда иду на политичку конотацију, без икаквих доказа - истиче Радомир Павловић, лидер коалиције /СНСД/.
Ко губи има право да се љути или жали - истиче Момчило Цвјетиновић, први човјек СДС-а у Сребреници и члан коалиције. Међутим, додаје, забрињава, чињеница да се врши невјероватан притисак. Зашто се, пита Цвјетиновић, не истражује како су у Сребреници, гласали муџахедини и страни држављани који су по ратним заслугама добили бх. држављанство.
Цвјетиновић наглашава да је у позадини свега напад на начелника, Републику Српску, Србију...
Начелник Грујичић апеловао је на српске и хрватске чланове Централне изборне комисије да не подлегну притисцима приликом одлучивања о изборима у Сребреници и да се ослоне искључиво на доказе.
Он је навео да је његова предност у односу на противкандидата недостижна.
- Једини спас им је у овом тренутку да ЦИК поништи изборе - рекао је Грујичић.
Грујичић је додао да су многи Бошњаци гласали за њега и да је то засметало пробошњачкој коалицији, што је био посредни доказ за јучерашње хапшење чланова СДП-а у Сребреници. Примјер томе је МЗ Сућеска, бошњачко насеље, гдје је Грујичић добио 19 гласова.
- Неки људи у Сребреници не могу да признају да се мјења ситуација и да ће до краја мандата бити нормално да Бошњак гласа за Србина - истакао је Грујичић.
Политика оних који по сваку цијену желе на власт, додаје Грујичић, довела је до ситуације да се у протеклих петнаест година раселило више од 15.000 становника и српске и бошњачке националности.