03/12/2020 |  20:46 ⇒ 22:44 | Аутор: Б92

Звезда обезбиједила европско прољеће!

Фудбалери Црвене звезде ремизирали су у Београду са Хофенхајмом 0:0 и тако осигурали пласман у нокаут фазу Лиге Европе.

Шампион Србије је тако поновио резултат из сезоне 2017/18, када су, такође, играли 1/16 финала другог по квалитету европског такмичења.

У другом мечу групе Л, Либерец је славио у Генту са 2:1, али то им неће бити довољно да у посљедњем колу против Звезде јуре пролазак.

Такође, изабраници Дејана Станковића нису успјели да надокнаде пораз од Хофенхајма у првом мечу (0:2) и мораће да се задовоље другим мјестом у групи.

Прво полувријеме на Маракани није било нарочито садржајно.

Евидентно је било да су гости, упркос што су већ обезбиједили нокаут фазу, у Београд стигли по побједу.

Првих неколико минута били су заиста агресивни, да би домаћи постепено успјели да се ослободе почетног притиска.

Мунас Дабур је био тај, који је први шутирао у оквир гола Борјана, али у 17. минуту позиција из које је покушао, била је јако незгодна.

Исти играч је и двадесет минута касније имао најбољу прилику у првом дијелу меча.

Шутирао је јако, али је голман црвено-бијелих добро реаговао и избацио лопту у корнер.

Звезда све до финиша првог полувремена није упутила ударац ка голу ривала.

Ту статистичку колону испунили су Његош Петровић и Гејлор Канга, међутим, њихови ударци нису били ни близу да угрозе гол Баумана.

У посљедњем минуту овог дијела игре, Мијат Гаћиновић је из непосредне близине лоше шутирао, практично је промашио лопту, па се на петнаестоминутну паузу отишло при резултату 0:0.

На полувремену обојица тренера су одлучили да направе по једну промјену. Станковић је убацио Вукановића умјесто Спиридоновића, док Хенес умјесто Дабура на терен послао Крамарића.

Гаћиновић је био агилан на старту другог дијела, прво је проиграо Клауса, а потом нешто касније и сам упутио ударац из велике удаљености.

Бен је између та два потеза српског репрезентативца, имао прилику да угрози гол Баумана, али он је лоше упослио Фалчинелија и шанса је пропала.

Звезда је у периоду од 60. до 70. минута била бољи ривал, али је као и током читавог меча фалила завршница.

Прво је Вукановић лоше додао Фалчинелију, да би Бен потом непрецизно шутира главом послије центаршута Гајића.

У посљедњих пола сата Хофенхајм је имао још неколико полуприлика, али је Звезда постигла свој циљ.

Сачувала је своју мрежу и обезбиједила европско прољеће!