03/12/2020 |  22:30 ⇒ 22:30 | Аутор: РТС

Макаби сломио Звезду

Кошаркаши Црвене звезде поражени су од Макабија у Тел Авиву, резултатом 81:76 у утакмици 12. кола Евролиге.
Макаби-Звезда (фото:©MN Press) -
Макаби-Звезда (фото:©MN Press)

Звезда је одлично отворила меч у Тел Авиву, серијом од 5:0.

Ипак, како је вријеме одмицало, домаћин се разбудио и полако преузимао конце игре у своје руке.

Отело Хантер је одиграо добру улогу у преокрету Макабија, који је у посљедњем минуту први пут повео на мечу.

Звезда је изједначила, али је у посљедњим секундама Скоти Вилбекин тројком донио Макабију предност.

Макаби је из минута у минут увећавао предност, а почетком треће четвртине направили су домаћи серију 9:1 и повели са 52:39.

Домаћин је очекивао мирнију завршницу, али се разбудила и Звезда, односно Џордан Лојд.

Неколико добрих напада Звезде, а онда двије везане тројке Лојда, вратили су у потпуности Звезду у игру.

Звезда је успјела да меч уведе у неизвјесну завршницу, али је домаћин сачувао присебност и тројком Брајанта, пола минута прије краја, дошао до недостижних 78:71.

У побједничкој екипи најефикаснији је био Скоти Вилбекин са 23 поена, Брајант је додао 18, а Хантер 13, уз 10 скокова.

Лојд је био расположен, постигао је 24 поена, Давидовац је убацио 14, један више од О'Брајанта.