19/01/2021 |  07:39 ⇒ 07:56 | Аутор: РТС

Торонто зауставио Дончића и надиграо Далас (ВИДЕО)

Одбрана тима Торонта успјела је да заустави Луку Дончића и убjедљиво надигра Далас са 116:93 (22:18, 25:29, 34:25, 35:21). Дончић је ипак успио да дође на корак од троструког двоцифреног учинка, али је то било премало да се његов тим сачува од трећег пораза у низу. Бобан Марјановић је у игри провео нешто више од три минута и имао један скок и један непрецизан шут за три поена.
Торонто - Далас - Фото: Screenshot/YouTube
Торонто - ДаласФото: Screenshot/YouTube

Домаћини су од самог старта меча извршили притисак на Луку Дончића грубом одбраном, па је и тренер Даласа Рик Карлсли искључен већ у 3. минуту због бурног приговора судијама.

Тактика је дала резултат јер је Торонто од старта меча преузео иницијативу и вођство, а Далас је само у другој четвртини успио да дође до изједначења и наговијести могући преокрет.

Дончић је само током првог полувремена успио да постигне уобичајену ефикасност али је током другог био знатно слабији па је меч завршио са 15 поена, девет асистенција и осам скокова.

У пораженом тиму Даласа најефикаснији је био Кристапс Порзингис, који је убацио 21 поен, уз осам скокова. Треј Бурк је додао 17 поена, Џејмс Џонсон 15, а Бобан Марјановић је у игри провео нешто више од три минута и имао један скок и један непрецизан шут за три поена. Њега је у непрецизности надмашио Тим Хардавеј Јуниор, који за 27 минута није успио да постигне погодак из чак 12 покушаја.

У тиму побједника најефикаснији су били Кајл Лаури са 23 поена уз девет скокова и седам асистенција и Крис Бачер са 21 поеном и 10 скокова.

Чикаго Булси су надиграли Хјустон са 125:120, мајами био сигуран на свом терену против Детроита 113:107, Сан Антонио је надиграо Портланд на гостовању са 104:125, а Голден Стејт био бољи од ЛА Лејкерса са 115:113.