22/01/2021 |  21:06 ⇒ 21:07 | Аутор: Б92

Звезда немоћна против Барселоне

Кошаркаши Црвене звезде поражени су од Барселоне у мечу 21. кола Евролиге – 60:72.

Црвена звезда је тако доживјела 14. пораз у Евролиги.

Барселона је сада на скору 15-6.

Звезда је веома лоше отворила утакмицу.

У првих пет минута постигли су само 3 поена и то је била једна тројка Огњена Добрића. Са неке стране им се и не може замјерити јер је Барселона играла фантастичну одбрану.

Погађала је Барса у нападу преко Калатеса, Хигинса и Ориоле и брзо дошла до двоцифрене предности.

Звезда је до краја прве четвртина убацила још осам поена, па су гости имали рутинских +10 (11:21) на крају прве четвртине.

Црвено-бијели су затим одиграли сјајну другу четвртину и надиграли свог противника.

Разиграо се Волден, а посебно добар био је Џордан Лојд, који се послије дуже паузе вратио на паркет. Прикључио им се Давидовац, па су се брзо вратили у игру и надигравали се са екипом Шарунаса Јасикевичуса.

Играли су одличну одбрану, били сигурни у нападу и користили то што је Барселона била у бонусу.

На крају првог полувремена је Барселона имала четири поена предности, а лоше вести по Звезду биле су три личне грешке Лојда и О Брајанта.

У наставку Звезда није играла одбрану истим интезитетом, што Барселона користи.

Када Ориола и Калатес погађају шутеве са полудистанце и Хигинс лако поентира на обрачуну, не може ништа друго да буде него двоцифрена предност за каталонски тим.

Успјела је Звезда да се врати на шест поена заостатка, али су одиграли веома лошу завршницу треће четвртине. Велики број промашаја за три и безидејних напада и све је то користила Барселона.

Пред посљедњих 10 минута, Звезда је заостајала 12 поена.

Барселона серијом 9:0 отвара последњу четвртину и долази до огромних +21. Ту је све било јасно.

Рутински је Барселона одржавала велику предност и дошла до побејде.