27/01/2021 |  22:36 ⇒ 22:40 | Аутор: Б92

Француска након преокрета у полуфиналу

Рукометаши Француске придружили су се селекцијама Данске, Шведске и Шпаније у полуфиналу Свјетског првества у Египту.
Француска-Мађарска (Фото: handballegypt2021.com) -
Француска-Мађарска (Фото: handballegypt2021.com)

Најзанимљивији дуел одигран је у Гизи, гдје су "триколори" савладали Мађарску послије преокрета са 35:32 и то послије продужетка.

Изабраници Гијома Жила су веома лоше стартовали меч и врло брзо имали шест голова заостатка.

Средином првог дијела Француска је додала гас, смањила вођство Мађара, који су ипак предност задржали до паузе.

На почетку другог полувремена играло се опрезно на обје стране, гол за гол, да би у 40. минуту Французи први пут повели на утакмици.

Након тога је у два наврата било неријешено, да би у посљедњих 10 минута најтрофејнија репрезентација на свијету успјела да направи серију.

Чинило се да ће три гола предности бити довољна, међутим, Мађарска је узвратила, поново изједначила, одбранила се у завршници и увела меч у продужетке.

Француска у додатних два пута по пет минута није жељела ништа да препушта случају, добила овај период са 5:2 и тако заказала меч са Шведском у полуфиналу.

Најбољи у редовима Француске био је капитен Гигу са шест голова, пет је постигао Деска, а четири Ремили.

Код Мађарске највише погодака је дао Банхиди, шест.