24/02/2021 |  07:43 ⇒ 12:56 | Аутор: РТС

Распуцани Јокић са 41 поеном срушио Портланд (ВИДЕО)

Српски кошаркаш Никола Јокић предводио је Денвер до побjеде над Портландом са 41 поеном. Нагетси су савладали Трејлблејзерсе са 111:106 у једном од дербија Западне конференције НБА лиге.

Денвер је брзо заборавио на пораз од Атланте и упркос кадровским проблемима, савладао неугодни Портланд.

Нагетси нису могли да рачунају на услуге Хериса, Милсапа, Грина, Дозиера и Хемптона, док су са друге стране Портланду недостајали Меккалум, Нуркић, Колинс...

Никола Јокић је на паркету провео нешто мање од 38 минута, постигавши чак 41 поен, уз по пет асистенција и скокова.

Помоћ је имао у Марију који је убацио 24 поена (19 у последњој четвртини).

У редовима Портланда истакли су се Лилард са 25, Ентони са 25 и Трент са 18 поена.

Веома динамичан и узбудљив меч играли су Нагетси и Блејзерси, у једном од дербија екипа са Западне конференције НБА лиге.

Након почетног егала и одмjеравања снага, Денвер је заиграо боље и у финишу прве четвртине стекао двоцифрену предност.

Јокић је био расположен од самог старта, пошто је прву четвртину завршио са 11 поена, а на полуврijеме отишао са чак 23.

Са друге стране, изврсно шутерско вече имао је Кармело Ентони, који је предводио стријелце Портланда на полувремену.

Нису имали Блејзерси одговор за српског центра, али су зато успјевали да зауставе остале играче Денвера. Посебно тиху партију, све до посљедње четвртине, имао је Мари, који је након првих 30 минута убацио само пет поена.

Портланд се потпуно вратио у меч у другој четвртини, у којој је дошао до изједначења, да би потом већим дијелом треће четвртине имао предност, која је варирала између шест и осам поена.

Ипак, гости нису имали никога у екипи ко је могао да сачува Јокића, који је крајем друге и у трећој четвртини, постигао 22 од 28 свих поена Денвера у том периоду.

На крилима "џокера", који је трећу четвртину завршио са 35 поена, Денвер је стигао до изједначења пред посљедњу дионицу.

Већим дијелом посљедње четвртине гледала се резултатска клацкалица и шутерски обрачун Лиларда и Марија.

Џамал Мари потпуно је оживио у посљедњој четвртини, у којој је везао 15 поена и донио својој екипи нешто осјетнију предност, коју је Денвер успјешно одржао до краја меча.

Нагетси су тако дошли до 17. побједе и уз 14 пораза, заузимају седмо мјесто на Западу.

Портланд је пети у истој конференцији, са учинком 18-13.

14. Хјустон рокетс 11-18
15. Минесота тимбервулвс 7-25