26/02/2021 |  15:58 ⇒ 16:04 | Аутор: Б92

Партизан декласирао Инђију и наставио побједничку серију

Фудбалери Партизана лако су савладали Инђију на гостовању са 6:0, у мечу 24. кола Суперлиге Србије.

Изабраници Александра Станојевић остварили су 13. узастопну побједу у свим такмичењима.

Клуб из Хумске се поново приближио Црвеној звезди и има три бода мање, али и две утакмице више.

Овај дуел обиљежио је Такума Асано, који је забележио учинак од једног гола и две асистенције.

"Црно-бијели" су од самог старта имали иницијативу, притискали ривала и то им се исплатило већ у седмом минуту.

Обрадовића је у казненом простору оборио Алексић, судија Симовић је показао на белу тачку, а прецизан је био Бирбас Натхо.

Партизан је наставио са нападима, а солидне прилике нису искористили Марковић и Вујачић.

Ипак, Марковић је у 41. минуту био прецизнији, искористио је добар пас у празан простор Асана, а потом и дуплирао вођство своје екипе.

Дјеловало је да ће се са тим резултатом окончати полувријеме, међутим, голман домаћих Јовичић је у последњим тренуцима пред паузу направио велику грешку у додавању.

До лопте је стигао Асано, прослиједио ју је Јојићу, коме није било тешко да се упише у стрелце.

Партизан је одлично отворио и друго полувријеме, а сјајну партију је голом крунисао Асано. Он је одиграо дупли пас са Натхом, а онда ударцем у ближи угао савладао Јовичића.

Услиједио је нешто мирнији период игре, који је био пресјечен озбиљном шансом за "црно-бијеле" . Ипак, Јовић, а потом и Шћекић нису били прецизни.

До краја утакмице Партизан је стигао до још два поготка. У 79. минуту резервиста Јовић је искористио конфузију у одбрани домаћих и лако погодио угао гола који чува Јовичић, док је у 90. стрелац био и Вујачић.

У наредном, ванредном колу Партизан ће дочекати Војводину, док ће Инђија гостовати Јавору у Ивањици.