03/04/2021 |  09:23 ⇒ 14:46 | Аутор: Б92

Јанис убацио 47 поена (ВИДЕО)

Милвоки Бакси су без већих проблема побиједили Портланд Трејлблејзерсе резултатом 127:109 у ноћи између петка и суботе.

До тог тријумфа, носио их је сјајни Јанис Адетокумбо који је убацио чак 47 поена, уз 12 ухваћених скокова, док је на другој страни бриљирао Дејмијан Лилард са 32 поена.

Портланд је поражен од Милвокија послије серије од четири узастопна тријумфа, а Бакси су утакмицу отворили сјајном серијом 11:0 за вођство 19:7, па су успјешно држали вођство и у пар наврата имали 15 поена предности, да би Блејзерси смањили на 60:53 на полувремену.

У трећој четвртини, Лилард је почео са пет везаних поена и смањио на 60:58, али потом слиједи одговор Бакса и серија 11:1, за вођство 86:70 чиме су малтене отели Портланду утакмицу из руку.

Вјеровали или не, Портланд је имао 0 погођених тројки из 16 покушаја током прве три четвртине, а сушу је прекинуо Енферни Симонс на старту посљедње четвртине.

Бакси су дозволили Блејзерсима да се мало више растрче и Портланд добија 36:30 посљедњу дионицу за укупни резултат, 127:109 у корист гостију из Висконсина.

Јанис бруталан са 47 поена, 22 је убацио Холидеј, а 20 Мидлтон. На другој страни, 32 поена Лиларда, по 18 Ковингтона и Мекалума, а 12 је имао Пауел.