03/04/2021 |  21:30 ⇒ 21:30 | Аутор: СРНА

Партизан рутински до побједе над Металцем

Фудбалски клуб Партизан мало се помучио да дође до првог гола, али је онда лагано добио меч против младог и полетног тима Металца из Горњег Милановца, остваривши побједу од 3:0.

Црно-бијели су остали на минус девет бодова у односу на Црвену звезду пред вјечити дерби, који је на програму у сриједу, а биће одригран на стадиону "Рајко Митић".

Било је мало проблема да Партизан "отвори" госте, а то је учинио са бијеле тачке, пошто је претходно несмотрен и непотребан старт довео до казненог ударца.

Сејдуба Сума је био сигуран извођач за вођство Партизана.

У наставку је екипа Александра Станојевића додала гас и у размаку од пет минута, од 54. до 59. минута, преко искусних Милоша Јојића и Лазара Марковића осигурала побједу.

Посљедњи пораз су црно-бијели доживјели још 26. октобра у Нишу од Радничког, након тога је Партизан започео серију без пораза која траје и даље и у сриједу ће бити на правом испиту.

Рачунајући и Куп и првенствене утакмице, Партизан је добио 17 мечева заредом, без ремија.