07/04/2021 |  22:51 ⇒ 23:03 | Аутор: Б92

ПСЖ савладао Бајерн, Челси Порто

Фудбалери Пари Сен Жермена савладали су Бајерн у Минхену са 3:2, у првом мечу четвртфинала Лиге шампиона.
Бајерн-ПСЖ (@FCBayern) - Фото: Тwitter
Бајерн-ПСЖ (@FCBayern)Фото: Тwitter

Актуелни првак Европе је био бољи ривал, имао већи посјед, пет пута више шутева, али није успио да избјегне пораз у репризи финала елитног такмичења.

А није да није био близу. Вратио се са 0:2, али је Килијан Мбапе постигао одлучујући гол у финишу.

Изабраници Ханса-Дитера Флика били су бољи и у првом полувремену, али су у једном моменту имали и два гола заостатка.

Већ у другом минуту су имали двије прилике, од тога и једну пречку, коју је погодио Чупо Мотинг.

Само минут касније, Нејмар је лијепо проиграо Мбапеа, Зиле је каснио, Нојер очајно реаговао - и "свеци" су повели.

Примљен погодак није утицао на Баварце, који су нешто касније преко Милера, Горецке и Павара пријетили, али је Навас бриљирао.

Казна за промашаје је стигла у 28. минуту. ДЈеловало је да је било офсајда, међутим - није. Нова асистенција Нејмара и рутинска завршница Маркињоса за дуплирање вођства.

Бајерн је у тим тренуцима био у нокдауну, из два шута је примио два гола, али није одустајао и то му се исплатило у 37. минуту. Савршен центаршут Павара у гол је претворио Чупо Мотинг.

Друго полувријеме је почело као и прво, са по шансом на обје стране. Али, Нојер и Навас су били одлични.

Бајерн је јурио, желио изједначење, до којег је и стигао у 60. минуту. Кимих је центрирао из слободног ударца са десне стране, а Милер главом савладао Наваса.

Ипак, није дуго трајала радост домаћих, пошто је ПСЖ послије нове контре и бравуре Мбапеа стигао до предности. Мбапе је шутирао Боатенгу кроз ноге, а лопта је завршила у ближем углу голмана Нојера.

Бајерн је покушавао у финишу да избјегне пораз, али није успио. Прилику за поправни имаће наредног уторка у Паризу, када је на програму реванш.

Челси је побиједио Порто са 2:0. Стријелци су били Маунт и Чилвел.