11/04/2021 |  19:37 ⇒ 19:37 | Аутор: СРНА

Игокеа дуго водила, па изгубила од Звезде

Великим преокретом у посљедњој четвртини, Црвена звезда успјела је да у Београду побиједи Игокеу, ФМП-у је припао мали београдски дерби против Меге Сокербет, док је Будућност славила у Новом Месту против Крке.
Игокеа - Црвена звезда (Фото: atvbl.com) -
Игокеа - Црвена звезда (Фото: atvbl.com)

У дуелу Црвене звезде и Игокее прва четвртина била је неизвјесна, али су је добили гости са три разлике.

У другој је доминирала Игокеа, па се на велики одмор отишло са 42:30 у корист тима из Републике Српске, који је веома лоше одиграо трећу дионицу, постигао само седам поена, мада се ни Звезда није истакла, тако да се у посљедњих 10 минута ушло са предношћу Игоса 49:43.

У посљедњој четвртини је Игокеа имала и плус 11, али су изгубили доста лопти, Звезда се распуцала и у финишу преокренула резултат, а када је у посљедњем минуту Милан Вулић промашио оба слободна бацања, ту је био крај.

Серију 15:2 направила је Црвена звезда, у драматичној завршници задржала предност и на крају је тријумфовала са 69:66.

Џордан Лојд са 18 и Кори Волден са 16 поена, били су инспиратори тријумфа црвено-бијелих, док је код Игокее једини двоцифрени био Ентони Клемонс са 16 поена.

Вриједну побједу остварио је ФМП као гост против Меге у борби да избјегне 13. мјесто, а са њом су "Пантери" и дефинитивно обезбиједили опстанак. Што се Меге тиче, њу овај пораз неће много бољети, јер су свакако шести ове сезоне у АБА лиги.

Мало је недостајало да се у овој утакмици види један од највећих повратака у меч, јер је Мега губила у једном тренутку са 62:40, али је тај огромни заостатак стигла и изједначила на 66:66, међутим финиш су боље одиграли кошаркаши ФМП-а и на крају славили.

За Мегу у данашњој утакмици није играо први играч тима Филип Петрушев, па је најефикаснији био Карло Матковић са 21 поеном, док је Марко Симоновић додао 14. Најбољи појединац сусрета је био ФМП-ов Немања Ненадић са 19 поена, а одлично су га испратили Стефан Лазаревић са 15, те Филип Човић и Марко Пецарски, који су постигли по 14 поена.

Будућност није имала проблема у Новом Месту против Крке, добивши је са 90:70, прије свега захваљујући одличној игри у другој и трећој четвртини, које су добили са 21 поеном разлике.

У побједничком саставу сви су се играчи уписали у стријелце, а најефикаснији је био Џастин Кобс са 18 поена, Амадео Дела Вале је додао 12, а Никола Ивановић 11 поена. Код Крке је најефикаснији био Адин Врабац са 15 поена, 13 је додао Нејц Барич, а 11 Јуре Шкифић.

Партизан слободан

Табела: Будућност 20-3, Игокеа 19-5, Црвена звезда 19-3, Морнар 17-6, Мега Сокербет 14-11, Цедевита Олимпија 16-5, Партизан 12-13, ФМП Железник 10-15, Задар 8-16, Борац 7-17, Цибона и Сплит 8-15, Крка 7-16 и Приморска 0-25.