21/04/2021 |  19:48 | Аутор: СРНА

Сарајево ривал Борца у финалу

Фудбалери Сарајева изборили су финале Купа БиХ за ову сезону, након побиједе над екипом Тузле Ситија са 3:1, тако да ће "бордо" тим бити ривал бањалучком Борцу за титулу.
ФК Сарајево (фото:ФК Сарајево) -
ФК Сарајево (фото:ФК Сарајево)

Као и Борац, Сарајево је двоструким тријумфом изборило пласман у саму завршницу. Након тријумфа у Тузли минималним резултатом 1:0, овог пута су Сарајлије славиле са 3:1.

Сарајево јесте било бољи ривал, али је гост први стигао до гола и анулирао предност домаћина. Стријелац гола за вођство Тузле Сити био је Горан Бркић.

Међутим, Сарајево је у размаку од свега осам минута постигло три гола и разријешило све дилеме око другог финалисте.

Прво је изједначио Јасмин Мешановић у 76. минуту, потом је само два минута касније Анел Хебибовић донио предност Сарајеву, а трећим поготком, који је дјело Крстеа Велкоског, стављена је тачка на овај меч.

Тузлаци ће тако евентуални излазак у Европу тражити кроз лигу, док је Сарајево изборило 10. пут финале Купа.

У финалу ће снаге одмјерити Борац и Сарајево, 27. маја у Зеници.