21/04/2021 |  20:12 | Аутор: СРНА

Звезда преко Радника до финала

Фудбалери Црвене звезде савладали су екипу Радника на свом стадиону са 2:1 и тако се пласирали у финале Купа Србије.
ФК Црвена звезда (Фото:Ивица Веселинов) -
ФК Црвена звезда (Фото:Ивица Веселинов)

Звезди није било нимало лако, иако је водила са 2:0, Сурдуличани су смањили, у финишу два пута погодили пречку, нису имали ни среће да шокирају Звезду, али су се достојно опростили од Купа и показали да нису незаслужено дошли до полуфинала.

Била је то друга утакмица ова два тима у размаку од само четири дана и поново је Звезда славила истим резултатом 2:1.

Све су црвено-бијели ријешили у првом полувремену. У другом минуту већ је било 1:0, када је асистенцију забиљежио Гелор Канга, а мрежу гостију погодио Немања Милуновић.

У 34. минуту било је 2:0, гол је постигао Дијего Фалчинели, а асистенцију је остварио Мохамед ел Фарду Бен.

Мало ко је тада могао да претпостави да ће домаћин стријепити за пролаз у финале, али је Радник у 55. минуту смањио преко Милана Макарића, међутим и поред свих покушаја нису успјели да дођу до изједначења.

Тако Црвена звезда сада у финалу чека побједника дуела између Војводине и Партизана, који је почео у 19.00 часова.