03/05/2021 |  20:26 | Аутор: Б92

Звезда преокретом повела у серији (ФОТО/ВИДЕО)

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Игокеу 76:61, у првом полуфиналном мечу АБА лиге.
Црвена звезда - Игокеа (фото: Crvena zvezda mts) -
Црвена звезда - Игокеа (фото: Crvena zvezda mts)

"Црвено-бијели"су добром игром у другом полувремену дошли до побједе и на корак су од великог финала АБА лиге.

Наредни меч игра се 7. маја у Лакташима, а евентуална мајсторица играла би се 11. маја у Београду.

Прва четвртина била је у потпуности изједначена и завршена је резултатом 20:20.

Звезда је губила на половини друге четвртине, али је онда направила серију 9:1 и повела 33:30. Драган Бајић, који је пред почетак утакмице добио награду за тренера године у АБА лиги, затражио је тајм-аут послије коша Лојда за +3 и његова екипа заиграла је одлично у завршници првог полувремена.

На серију 9:1 одговорили су серијом 9:0 и повели 39:33 на минут до краја првог полувремена.

У последњем минуту видјели смо велики број слободних бацања на обје стране, с обзиром да су обје екипе биле у бонусу.

Игокеа је задржала предност у завршници и на полувремену било је +3 за госте.

Звезда је у трећој четвртини одиграла одличну одбрану и дозволила Игокеи да постигне само 13 поена.

И даље су имали великих проблема на скоку као у првом полувремену, али су играли много бољу одбрану и зауставили шут за три поена гостујуће екипе.

У нападу се истакао капитен Бранко Лазић, који је погодио три тројке у трећој четвртини.

Није се ни Звезда прославила у нападу у трећој деоници, али је ипак успјела да преокрене и са поеном предности уђе у последњих 10 минута.

Добрић отвара тројком посљедњу четвртину и Звезда је тада имала највећих +4.

Игокеа је за пет минута кошарке постигла само три поена и то је Пот погодио једну тројку, а Звезда је на пет минута до краја имала +8.

Када је Лојд на три и по минута до краја погодио тројку уз фаул и реализовао додатно бацање за +12, било је јасно да ће Звезда доћи до побједе.

Одржали су велику предност до краја утакмице и повели у полуфиналној серији.