08/05/2021 |  18:11 ⇒ 18:15 | Аутор: Б92

Бајерн шампион Њемачке девети пут заредом!

Фудбалери Бајерна освојили су девету узастопну титулу шампиона Њемачке.

То им је три меча прије краја сезоне у Бундеслиги донијела побједа Борусије Дортмунд над Лајпцигом са 3:2 (1:0).

Тиме су "милионери" помогли себи у борби за Лигу шампиона, али и учинили да Бајерн и теоретски дође до нове "салатаре".

Лајпциг је са 64 бода други је на табели, али за њих неће бити проблем да обезбиједе мјесто у елитном такмичењу, мада је мало недостајало да помрсе рачуне "милионерима".

Борусија је до победе стигла три минута прије краја када је Џејдон Санчо другим голом на утакмици ставио тачку на одличан меч.

Повела је екипе из Дортмунда у седмом минуту преко Марка Ројса и тим резултатом се отишло на одмор, да би Санчо у 51. минуту повисио на 2:0.

Мало ко је очекивао после тога драму, али Лајпциј је преко Лукаса Клостермана у 63. и Данија Олма у 77. минуту стигао до изједначења.

Борусија није посустала и Санчо је у 87. минуту на сјајан паса Рафаела Герера из непосредне близине лако затресао мрежу.

Ка Лиги шампиона крупним корацима иде и Волфсбург који је са 3:0 побиједио тим Униона из Берлина.

Меч је обиљежио троструки стријелац, репрезентативац Хрватске Јосип Брекало који је мрежу гостију затресао у 12, 63. и 90. минуту.

Ријеч је о играчу за којег се у посљедње вријеме озбиљно распитује Ливерпул, послије ових голова цијена може само да му порасте.

Занимљиво је било и на мечу Хофенхајма и Шалкеа, гости из Гелзенкирхена су на полувремену водили, али је домаћин са четири гола у наставку све окренуо на своју страну .