11/05/2021 |  08:15 ⇒ 08:16 | Аутор: Б92

Богдановић одиграо још једну врхунску партију (ВИДЕО)

Српски кошаркаш Богдан Богдановић пружио је још једну врхунску партију.
Богдан Богдановић (фото: ESPN) -
Богдан Богдановић (фото: ESPN)

Атланта Хокси савладали су Вашингтон Визардсе на свом паркету 125:124 и Богдановић је блистао.

Убацио је 25 поена, уз 7 погођених тројки из 12 покушаја.

За два је шутирао 1/5 и са линије пенала 2/2.

Додао је скокова, четири асистенције и двије украдене лопте, а притом није имао ниједну изгубљену.

Најефикаснији био је Тре Јанг са 36 поена. Џон Колинс додао је 28, док је Капела имао 10 поена и 22 скока.

Било је ово и историјско вече Расела Вестбрука, који је остварио 182. трипл дабл у каријери и сада их има највише у историји НБА лиге, пошто је престигао Оскара Робертсона.

Уписао је 28 поена, 13 скокова и 21 асистенцију.

Хачимура је додао 20, а Робин Лопез 18 поена.

Атланта је играла слабо у првом полувремену, посебно у одбрани и Вашингтон је имао поен предности послије првог дијела игре.

Хокси су одиграли сјајну трећу четвртину, коју су добили 35:17 и са +17 ушли у последњу деоницу.

За само пет минута су испустили велику предност и Вашингтон се вратио на кош заостатка.

До краја је било веома неизвијесно и била је виђена је права резултатска "клацкалица".

Атланта је у посљедњи минут ушла са поеном вишка и имала напад да реијши меч, али Нето блокира Колинса и Вашингтон је имао напад за побједу.

Вестбрук је шутнуо тројку за побједу и промашио.