18/05/2021 |  08:14 ⇒ 08:23 | Аутор: РТС

Четири гола и подјела бодова између Вероне и Болоње

Фудбалери Вероне и гостију из Болоње одиграли су неријешено 2:2 (1:1), у посљедњем мечу 37. кола Серије А.
Верона - Болоња (фото: twitter.com/BolognaFC1909en) -
Верона - Болоња (фото: twitter.com/BolognaFC1909en)

Два тима из средине табеле, ослобођена било каквог резултатског притиска, приказала су допадљив и ефикасан фудбал.

Домаћин је два пута водио, а гост два пута стизао до изједначења и на крају кући однио пола плена.

Фараони је већ у другом минуту затресао мрежу, али је Де Силвестри у 32. донио поравнање.

Послије великог одмора, у 53. минуту, Никола Калинић на асистенцију српског репрезентативца Дарка Лазовића ствара нову предност "скалигерима", али времешни Аргентинац Родриго Паласио у 82. поставља коначних 2:2 и доноси бод тиму тренера Синише Михајловића.

Верона је пред посљедње коло на десетом мјесту са 44 бода, док је Болоња на позицији испод са три бода мање.