23/05/2021 |  16:16 ⇒ 18:55 | Аутор: РТРС

Преглед меча Борац - Тузла Сити (ФОТО/ВИДЕО)

Фудбалери Борца савладали су Тузла сити (2:0) у мечу 32. кола М:тел Премијер лиге БиХ, и коло прије краја осигурали шампионску круну. Слављеничка атмосфера на трибинама, пред неколико хиљада гледалаца, који су поздравили нове шампионе БиХ.
Стојан Врањеш (фото: ФК Борац) -
Стојан Врањеш (фото: ФК Борац)

Погледајте преглед меча:

БОРАЦ - ТУЗЛА СИТИ 2:0

18.44 - Двострука измјена код Борца. У игру ушли Дејан Босанчић и Филип Чавић, ван терена су Мелег и Закарић.

18.36 - Још 10-ак минута до краја, све је спремно за велико славље на Градском стадиону.

18.23 - Мишић са дистанце преко гола Павловића, Рустемовић замјенио Дефоа.

18.16 - Гол, гол, гол....Мораитис погађа за 2:0. Борац на прагу титуле.

18.04 - Кренуло друго полувријеме. У свлачионици остао Механовић, на терену Грк Мораитис.

17.48 - Крај првог полувремена. Борац води поготком Врањеша. Посјед лопте на страни домаћина, гости без ударца на гол Борца.

17.38 - Гол, гол, гол....Врањеш погађа за 1:0!!!! Главом матира Фејзића за 1:0. Борац је у овом тренутку шампион БиХ.

17.38 - Каква шанса за Борац! Прекид је извео Мелег, највиши у скоку Врањеш, али Фејзић брани.

17.35 - Повреда Молса, Борац мора вршити прву измјену. Умјесто интернационалца из Камеруна у игру ушао Алмедин Зиљкић.

17.29 - Пожутио је и Доналд Молс код Борца, спријечио опасну контру гостима.

Борац - Тузла Сити

17.27 - Други жути картон на мечу, поново код гостију, зарадио га је Хусо Карјашевић.

17.26 - Највјернији навијачи Борца нису навијали прве 24 минуте, јер толико година је имао Душко Савановић, трагично настрадали младић и навијач Борца. Сада одјекује са свих страна, пуна подршка фудбалерима Борца.

17.25  - Први жути картон, зарадио га је Нукић код Тузла ситија.

17.24 - Механовић главом шутира послије центаршута Субића, али право у голмана Фејзића.

17.21 - Мелег је побјего одбрани гостију, али голман Фејзић је пратио акцију и у посљедњем тренутку изласком са гола отклонио опасност.

17.17 - Првих 15-ак минута Борац конкретнији, али и гости из Тузле показали да у Бањалуку нису дошли на излет.

17.07 - Други корнер и нова гужва пред голом Тузлака, али на крају Бртан шаље лопту главом преко гола.

17.05 - Први корнер за Борац, али гости отклањају опасност. Види се жеља код домаћина да што прије дође до поготка који титулу значи.

17.01 - Одмах шанса на старту, покушај Врањеша главом завршава преко гола Фејзића.

17.00 - Почео је дуел у Бањалуци.

16.59 - Предсједник ФК Борац Стојан Малбашић прије самог почеткa меча уручио је урамљен дрес дугогодишњем првотимцу и капитену "црвено-плавих" Борису Распудићу, који се јуче опростио од активног играња.

16.58 - Фудбалери излазе на терен уз навијачку химну Борца: "Све док Врбас Бањалуком тече".

16.55 - На Градском стадиону налазе се и предсједница Републике Српске Жељка Цвијановић, као и предсједавајући и српски члан Предсједништва БиХ Милорад Додик.

Ђајић, Цвијановић и Додик (фото: instagram.com/zeljka.cvijanovic)

16. 50 - Борац је посљедњу и једину титулу за сада освојио тачно прије 10 година, а Куп БиХ годину дана раније. Сада има прилику да у три дана узме оба трофеја.

Градски стадион Бањалука

16.25 - Утакмицу ће са центра повести арбитар из Приједора Зоран Грбић, а помагаће му Мирза Демир (Какањ) и Марко Зеленика (Мостар). Делегат је Амир Хаџић, а контролор суђења Русмир Мрковић.

16.20 - Градски стадион се полако попуњава, а познати су и састави за овај меч. Тренери Марко Максимовић с једне стране и Хусреф Мусемић са друге стране одредили су почетних 11:

Борац: Павловић, Ћорић, Ћосић, Молс, Војновић, Бртан, Субић, Врањеш, Мелег, Механовић, Закарић.

Тузла Сити: Фејзић, Баришић, Карјашевић, Џафић, Мишић, Мехидић, Нукић, Дофо, Лучић, Морис, Ђерић.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Бањалучани би побједом, коло прије краја, обезбиједили титулу шампиона БиХ, другу у историји клуба. Борац има и подршку са трибина Градског стадиона.

Текстуални пренос меча пратите на нашем порталу.