19/06/2021 |  23:06 ⇒ 23:07 | Аутор: Б92

Реми Шпаније и Пољске

Фудбалери Шпаније одиграли су неријешено (1:1) против Пољске у мечу другог кола Е групе Европског првенства.

Споро је почела утакмица уз тек спорадичне шутеве са дистанце Клиха и Олма.

Покушавала је Шпанија да изгради изгледну прилику за шут, али су Глик и Беднарек држали пољску одбрану на опрезу.

Неколико покушаја центаршутева избачено је из шеснаестерца голмана Шчешног.

Међутим, Шпанци су наставили у истом ритму што је довело до гола за Морату у 25. минуту.

Фудбалер Јувентуса је са линије петерца спровео лопту у мрежу након шута Ђерара Морена.

Спорна је позиција из које је Мората постигао гол, али је ВАР пресудио у корист "фурије".

Имали су и Пољаци још неколико прилика до краја првог полувремена најприје када је Швидерски имао изгледну прилику након центаршута Левандовског.
Међутим, његов шут је отишао изнад гола.

Исти су били протагонисти и десет минута касније када је шут Швидерског завршио на стативи Симоновог гола.
На лопту је натрчао Левандовски, али ас Бајерна није био на свом препознатљивом нивоу завршнице.

На паузу се отишло са минималном предношћу Шпанаца.

Други дио игре је спорије почео, да би у неколико минута попримио скроз другачији ток.
Најприје је Левандовски изједначио голом главом, а само три минута касније свиран је пенал за Шпанију.

Лопту на 11 метара намјестио је Морено, играч над којим је направљен прекршај, али је погодио стативу.
На лопту је након тог шута налетио Мората, али је и он промашио.

Доминирала је Шпанија у наставку меча, али и када су стизали до шанси нису их користили. Покушао је Енрике са увођењем Руиза и Сарабије, али то није дало резултата.

Права пометња је настајала у неколико наврата испред гола Шчешног, али су Пољаци на крају ипак издржали и задржали жељени резултат.

Шпанци су ремизирали без голова са Швеђанима у првом колу након великог броја пропуштених шанси са обје стране. Са друге стране, Пољска је поражена од Словачке резултатом 2:1.