20/06/2021 |  20:48 ⇒ 20:48 | Аутор: РТС

Италија и Велс у осмини финала Европског првенства

Побједама над Велсом (1:0), односно Турском (3:1), изабрани тимови Италије и Швајцарске окончали су учешће у групној фази такмичења. Међутим, боља гол разлика (мање примљених голова од Италије, практично), у осмину финала води британски тим.
Европско првенство у фудбалу - Фото: Screenshot
Европско првенство у фудбалуФото: Screenshot

Италија, иако је меч почела са осам нових фудбалера у саставу, стигла је до гола послије прекида у 39. минуту сусрета.

Прије и послије тога домаћи тим у Риму је имао још прилика да стигне до гола, али је и Велс пропустио пар шанси, Герет Бејл једну посебно добру штавише.

Први гол за Швајцарску, у мечу одиграном у Бакуу, био је дјело Хариса Сеферовића у шестом минуту. Нови гол за тим Владимира Петковића био је дјело Џердана Шаћирија у 26. минуту, да би исти играч погодио и у 68. минуту.

Једини погодак за Турску, свакако екипу која је вјероватно и највише разочарала на шампионату, постигао је Ирфан Џан Кахвеџи у 62. минуту.

Дакле, Италија и Велс ће играти у нокаут фази такмичења. Италија чека противника из групе Ц, док Велсу долази екипа из групе Б. Швајцарска се нада да ће бити једна од четири најбоље екипе које су групну фазу окончале као треће.